Fotelik dla dziecka – jak wybrać i zamontować?

0
1751
Fotelik dla dziecka

Fotelik samochodowy to urządzenie, które ma zapewnić bezpieczeństwo młodym pasażerom samochodów na całym świecie. No dobrze, może nie całym, bo w Polsce i w innych krajach UE mamy swoje własne normy, które dbają o to, by było bezpiecznie. Co ciekaw, w naszym kraju każde dziecko poniżej 150 cm wzrostu musi podróżować w foteliku (lub do 12 roku życia). Fotelik dla dziecka i sama kwestia jego wyboru to nie lada wyzwanie. W dobie wypowiadania się z pozycji eksperta w każdej dziedzinie w tym wypadku warto mieć własny rozum i zwrócić się do specjalistów z odpowiedniego sklepu czy po prostu z branży (bezpośrednio do firm). Obecny system bazujący na wadze i wzroście dzieci istnieje po to, żeby jak najlepiej dopasować do potrzeb dziecka siedzisko, które będzie wygodne, w którym pociecha nie będzie się pocić. Oczywiście najważniejsze jest bezpieczeństwo. Niestety pierwszy trudny krok – czyli sam fotelik to nie ostatni bardziej skomplikowany moment. Niestety foteliki dla dzieci muszą być świetnie zamontowane – czy to na pasy, czy na system Isofix. Niezależnie od użytej technologii ważna tutaj jest przede wszystkim sztywności konstrukcji i dopasowanie jej do karoserii samochodu. Jednak jak połapać się w tym natłoku produktu i nie ryzykować kupna bubla, który może nie być tak bezpieczny? Zobaczcie nasz krótki poradnik, który nieco rozjaśni sytuację.

Dlaczego nie warto kupować tanich fotelików?

Niestety w branży fotelikowej cena gra rolę. Tak jak we wszystkim trzeba zachować umiar, ale w tym wypadku tani fotelik od droższego odpowiednika różni się niemal wszystkim. Prawda jest taka, że każdy najchętniej wybrałby najdroższą opcję i wtedy były spokój. Najważniejszym czynnikiem jest przede wszystkim zgodność z normami europejskimi i co najważniejsze – testy zderzeniowe. Tylko one realnie potrafią pokazać, jak poszczególne produkty radzą sobie w zderzeniach drogowych. Dlatego ustalając budżet na fotelik trzeba pamiętać o istocie przewożenia dziecka w bezpiecznych warunkach. W końcu zdrowie jest najważniejsze. Dobry samochód, doskonały fotelik – wydawałoby się, że lepiej być nie może. Niestety, pozostaje kwestia montażu, który bez zachowania sztywności sprawia, że w przypadku wystąpienia zdarzenia drogowego, zabezpieczenia nie zadziałają tak, jak powinny.

Jak kupić fotelik dla dziecka?

Sam zakup fotelika musi odbywać się w autoryzowanym sklepie, w którym pracownicy doskonale wiedzą, jak wybrać fotelik i są specjalistami. Naprawdę nie ma się co oszukiwać. Tylko w ten sposó mamy absolutną pewność. Co więcej, od razu można wtedy rozwiać wszelkie wątpliwości zakupowe. Np. niektóre foteliki nie są kompatybilne z paroma markami pojazdów – na to koniecznie trzeba wziąć poprawkę. Pamiętajmy o wygodzie pociechy, bezpieczeństwie i minimalizowaniu ryzyka złego montażu – wtedy będziemy spać spokojnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here