Dlaczego żłobki bliskościowe są lepsze od tradycyjnych?

0
666
Dlaczego żłobki bliskościowe są lepsze od tradycyjnych

Żłobek to instytucja, która jest szczególnym wsparciem dla rodziców pragnących rozwijać swoją karierę zawodową. Dzięki pracy żłobka i opiece zapewnianej dziecku matki po urlopie macierzyńskim mają szansę wrócić do pracy i nie martwić się o swoją pociechę. Żłobki w Warszawie oferują najróżniejsze formy opieki i aktywności dla uczęszczających dzieci. Jednakże na największą uwagę zasługują żłobki bliskościowe, których działalność zasługuje na pochwałę.

Proces adaptacji

Jednym z najważniejszych etapów oddania dziecka pod opiekę obcych osób w żłobku jest przejście całego procesu adaptacyjnego. Tradycyjne żłobki również przeprowadzają adaptacje, lecz w żłobkach bliskościowych poświęca się temu znacznie więcej uwagi. Obecność rodzica jest dla dziecka bardzo ważna, gdy poznaje całkiem nowe miejsce oraz ludzi, z którymi będzie przebywać każdego dnia.

Ostrożne i bardzo uważne podejście do każdego dziecka, które traktuje się indywidualnie, zapewnia niezwykle komfortowe warunki zarówno dziecku, jak i rodzicowi. Małe grupy dzieci sprzyjają indywidualnemu podejściu do każdego z nich przez kadrę. Pozwala to również rodzicom poczuć się spokojniej i mieć pewność, że ich maluszek ma najlepszą możliwą opiekę.

Rozmowa z dzieckiem

Żłobki w Warszawie, które są bliskościowe charakteryzują się bardzo świadomym podejściem do każdego małego człowieka. Choć do żłobków chodzą zaledwie kilkunastomiesięczne maluchy, kadra stara się z każdym z nich rozmawiać. Jest to niezwykle istotny etap rozwoju każdego dziecka, ponieważ uczy go, że jest ważny i akceptowany w grupie.

Rozmowa zastępuje wszelkie formy nagradzania lub karania, które nie są zdecydowanie dobrym rozwiązaniem. Dzięki temu dzieci podejmują różnorodne aktywności ze względu na własne chęci, motywacje i zainteresowania, a nie wyłącznie dla osiągnięcia określonej nagrody i pochwały. Świadome podejście do każdego dziecka w sposób indywidualny i pozbawiony karania lub nagradzania to najlepszy model kształtowania oraz wychowywania małego człowieka.

Budowanie pewności siebie

Bliskościowe żłobki w Warszawie bardzo mocno skupiają się na motywowaniu każdego dziecka do rozwoju oraz budowania poczucia własnej wartości. Dziecko, które jest zawsze wysłuchane, skupia na sobie odpowiednio dużo uwagi oraz zainteresowania opiekunów wyrasta w poczuciu pełnej akceptacji. Postrzeganie siebie jako osoby akceptowanej oraz w pełni szanowanej przez dorosłych już od najmłodszych lat przynosi wiele korzyści również w późniejszym, dorosłym życiu.

Dzieci, dla których rodzice wybierają bliskościowe żłobki w Warszawie mają pewność, że ich pociecha ma pełną swobodę w wybieraniu najodpowiedniejszych aktywności dla siebie. Mogą być także pewni, że dzięki temu dziecko nie będzie w żaden sposób tłamszone lub ograniczane, a jego zainteresowanie i naturalne poznawanie świata zostanie odpowiednio ukierunkowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here