Czy prywatne przedszkole to dobry pomysł?

0
1782
Czy prywatne przedszkole to dobry pomysł?

Wszyscy rodzice w końcu stają przed ważną decyzją, a mianowicie muszą wybrać odpowiednie przedszkole dla swojego dziecka. Wybór nie jest prostym zadaniem, ponieważ rodzicom głównie zależy na bezpieczeństwie oraz prawidłowym rozwoju edukacyjnym swoich dzieci. Podjęcie decyzji dodatkowo utrudniają negatywnego pogłosu wiadomości płynące z całego świata, w których często słyszy się informacje o niewłaściwym zachowaniu wychowawców przedszkolnych.

Według rodziców najlepszym wyjściem są prywatne przedszkola, które zapewniają dobrą opiekę oraz rozwój dla dzieci. Doskonałym przykładem jest przedszkole-kropka mieszące się w Poznaniu, które działa od kilku lat i ma wzorową opinię.

Oferta prywatnego przedszkola w Poznaniu

Prywatne przedszkole Poznań to gwarancja bezpieczeństwa, przyjaznej atmosfery oraz nowoczesnego podejścia do edukacji najmłodszych. Stworzone zostało przez dwie siostry, które obecnie są matkami i dokładnie wiedzą, czego potrzebują dzieci. Ich bogate doświadczenie matczyne jest widoczne w opiece, nauce oraz zabawie. Główne cele sióstr prowadzących przedszkole to wszechstronny rozwój każdego dziecka oraz stworzenie bezpiecznej więzi pomiędzy nauczycielem, a przedszkolakiem.

Przedszkole w Poznaniu zatrudnia różnorodną oraz kompetentną kadrę, w skład której wchodzą nauczyciele, pedagodzy, psychologowie, terapeuci i rehabilitanci. Z pasją wykonują swoją pracę i przekazują dzieciom wiedzę w należyty sposób. Nie stosują nagród oraz kar, uczą dzieci poprzez badanie, obserwacje i eksperymentowanie. Dzięki temu maluchy angażują się w przeróżne zadania, stają się małymi odkrywcami i samodzielnie poznają nieznany dotąd świat.

Metody nauczania

Prywatne przedszkole Poznań uczy dzieci w sposób holistyczny, za pomocą przeróżnych doświadczeń maluchy zdobywają nową wiedzę, rozwijają się emocjonalnie, a także próbują kreatywnie rozwiązywać napotkane problemy. Każdy nauczyciel bada o bezpieczeństwo dziecka, traktuje je z szacunkiem i troską. Przedszkolaki bardzo pozytywnie odczuwają tego typu podejście, a dzięki niemu stają się odważniejsze, ciekawsze, silniejsze i mądrzejsze. Rodzice dzieci uczęszczających do prywatnego przedszkola w Poznaniu szybko zauważają, że ich maluchy zmieniają swoje przyzwyczajenia, uczą się troski o innych i dobrze znają swoją wartość.

Prywatne przedszkole Poznań edukuje dzieci za pomocą przeróżnych metod, między innymi:

  •       metodą dobrego startu
  •       odmienną metodą nauki czytania
  •       metodą Marii Montessori
  •       metodą Weroniki Sherbourne
  •       sensoplastyką, muzykoterapią oraz pedagogiką zabawy

Poza podstawową edukacją maluchy mogą uczęszczać na dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, rytmiki, wf-u. Ponadto mają możliwość uczestnictwa w terapiach logopedycznych oraz zajęciach odbywających się w specjalnych pracowniach tematycznych. Pracownie tematyczne pozwalają dzieciom rozwijać swoje pasje i zainteresowania od najmłodszych lat. Znajdują się w nich liczne pomoce, które umożliwiają samodzielne badanie i odkrywanie nieznanych dotąd cudów natury i techniki.

Lokalizacja przedszkola

Prywatne przedszkole Poznań mieści się w przepięknej willi usytuowanej w poznańskich Ogrodach. Zjawiskowa i naturalna okolica pozwala na codzienne spacery oraz zabawę na świeżym powietrzu. Ponadto cały obszar jest ogrodzony, dysponuje własnym ogródkiem i placem zabaw, a także posiada parking przeznaczony dla rodziców.

Kuchnia w przedszkolu

Przedszkole w Poznaniu korzysta ze sprawdzonego cateringu dietetycznego, który każdego dnia zapewnia zbilansowane posiłki dla maluchów. Codzienny jadłospis przedszkolaków składa się ze zdrowych i starannie dobranych produktów. Na specjalne życzenie rodziców dla dzieci przygotowywane są diety bezmleczne, bezglutenowe lub wykluczające tylko pojedyncze alergeny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here