Co jest potrzebne do szycia w domu

0
2045
Co jest potrzebne do szycia w domu

Samodzielne szycie w domu było kiedyś czymś zwyczajnym. Gdy nasze sklepy zapełniły się ogólnie dostępną odzieżą, szycie w domu stało się mało popularne. Jednak od kilku lat można zaobserwować ponowne zainteresowanie domowym krawiectwem. Jest kilka powodów takiego stanu rzeczy. Po pierwsze wiele osób traktuje je jako praktyczne hobby. Po drugie, nasze społeczeństwo znów zaczęło doceniać rzeczy zrobione samodzielnie. Po trzecie, gdy szyjemy sami, to wyroby są szyte na naszą własną miarę i według indywidualnych potrzeb. Oczywiste jest, że umiejętności szycia trzeba się nauczyć. Co zatem jest potrzebne, aby zacząć szyć w domu?

Maszyna do szycia

Trudno wyobrazić sobie krawiectwo bez maszyn do szycia. Z biegiem lat urządzenia te przeszły niesamowitą rewolucję technologiczną. Są to urządzenia o większej liczbie funkcji w stosunku do tych, które używano kilkanaście lat temu. Poza tym sprzęt ten jest również zdecydowanie lżejszy. Maszyny domowe nie stanowią już osobnego mebla w pokoju. Są bardziej kompaktowe. Mieszczą się w zwykłej szafce. Można je też swobodnie przenosić i ustawiać tam, gdzie akurat chcemy szyć.

Domowe maszyny do szycia występują w różnych opcjach i zakresach cenowych. Warto podkreślić, że wyróżnia się maszyny mechaniczne i komputerowe. Niektóre z nich posiadają regulację długości i szerokości ściegów, automatyczne pozycjonowanie igły, automatyczne obcinanie nici lub funkcję haftowania (na przykład liter i cyfr). 

Zastanawiając się nad zakupem maszyny do szycia, zaleca się sprawdzenie oferty sklepu szyj.pl. W ofercie sklepu znajdują się maszyny, które zadowolą każdego. Sklep publikuje także bloga krawieckiego, na którym można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat szycia i poznać najnowsze trendy w tej dziedzinie.

Wykroje krawieckie

Jednak do prawidłowego uszycia czegokolwiek potrzebny jest człowiek, który przygotuje tkaninę według odpowiedniego wykroju. Gotowe wykroje krawieckie niesamowicie ułatwiają pracę. Drukowane są na dużych arkuszach papieru. Są proste i czytelne. Zawierają informację jak właściwie zmierzyć osobę, dla której szyjemy. Dzięki nim można uszyć w bluzki, marynarki, garsonki, płaszcze, sukienki, spodnie, spódnice i kombinezony, w różnych rozmiarach. W sprzedaży są wykroje dedykowane dorosłym oraz dzieciom. Co ważne, wykrój stanowi bazę stroju. Spokojnie możemy go modyfikować według własnych potrzeb.

Godnym zaufania producentem szablonów krawieckich jest firma Burda, która tworzy i publikuje od wielu lat. Wykroje oparte są zatem na długim doświadczeniu. Jednak warto także sprawdzić ofertę polskiej firmy Ineedle, która publikuje oryginalne i modne wykroje.

Akcesoria do szycia

Podczas szycia korzysta się z szeregu akcesoriów, które są niezbędne do pracy lub te prace znacząco ułatwiają. Akcesoriami niezbędnymi są nici, igły, szpilki, miarka krawiecka oraz nożyczki. To taki zestaw obowiązkowy. Jednak kupując te produkty powinniśmy sprawdzić czy pasują do maszyny do szycia. Zaopatrując się w powyższe akcesoria można skorzystać z korzystnych cenowo zestawów (na przykład: zestaw nici w różnych kolorach i odcieniach).

Do akcesoriów krawieckich, które wspomagają wykrój i szycie należą między innymi: kredy i pisaki krawieckie, linijki i uchwyty, maty podkładowe, cęgi, wypalarki, poduszki do szpilek, rozpruwacze, nawlekacze do igieł, pincety, pędzelki do czyszczenia. Do maszyny można dokupić sobie również stolik powiększający pole pracy, torbę lub zestaw szpulek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here