Certyfikacja bezpieczeństwa fotelika dla dziecka

0
2178

Foteliki samochodowe są niezbędnym elementem każdej wyprawki. Zapewniają dziecku bezpieczeństwo podczas każdej, nawet najkrótszej podróży samochodowej. Odpowiedni wybór fotelika samochodowego jest tu bardzo ważny.

Ważna jest certyfikacja bezpieczeństwa

Każdy ze sprzedawanych na europejskim rynku foteli dla dziecka musi spełniać odpowiednie wymagania europejskiej normy ECE R44-04. Spełnienie tych przepisów nie zapewnia bezpieczeństwa naszemu małemu podróżnikowi. Dlaczego? Bowiem te przepisy stawiają przed producentami jedynie minimalne wymagania. Nie nadążają jednak za rozwojem współczesnych technologii, które podwyższą komfort jazdy i zwiększą bezpieczeństwo podczas nieprzewidzianych sytuacji na drodze. Sam certyfikat tu nie wystarczy. By czuć się pewnie warto zwrócić uwagę na produkty dodatkowo badane w niezależnych instytutach. Im więcej certyfikatów, tym lepiej. Zwracamy uwagę na certyfikaty popularnego niemieckiego ADAC, poprzez brytyjskie AA, austriacki OEAMTC na szwedzkim Test Plus kończąc. Warto nawet obejrzeć przed zakupem odpowiednie crash testy i zobaczyć jakie rozwiązania są bezpieczne dla dziecka.

Gdzie najbezpieczniej zamocować fotelik w samochodzie?

Po wielu badaniach i przeprowadzonych analizach wypadków samochodowych z udziałem dzieci, wszyscy specjaliści zgodnie stwierdzają, że najbezpieczniejszym miejscem przewozu dzieci w samochodzie jest środek tylnej kanapy. Przede wszystkim jest to miejsce oddalone od drzwi, co zapewnia ochronę od uderzeń bocznych. Dlatego jest tak ważny nowoczesny system mocowań fotelika ISOFIX lub pasy samochodowe. Jednak, gdy takiego systemu nie ma – lepsze będzie miejsce za siedzeniem pasażera. Najważniejszy jest jednak prawidłowy montaż fotelika w samochodzie. A należy pamiętać, ze według przeprowadzonych badań i kontroli niemal 1/3 dzieci jeździ w samochodach źle zabezpieczona! Fotelik należy zamontować po dokładnym zapoznaniu się z instrukcją montażu lub pod okiem doświadczonego specjalisty. Tu znajdziesz odpowiednie foteliki samochodowe askot.pl/kategoria-produktu/foteliki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here