Bezpieczeństwo nad rzeką – kamizelki asekuracyjne dla dzieci

0
1203

Wakacje to idealny czas na odpoczynek i aktywności nad wodą. Nie tylko morze wabi nas różnorodnymi atrakcjami. Także rzeka to miejsce na którym spłyniemy motorówką, kajakiem czy rowerem wodnym. Aby wrażenia były niezapomniane
w pierwszej kolejności zadbaj o bezpieczeństwo swoje i najbliższych. Szczególnie dzieci muszą zostać zaopatrzone w kamizelki asekuracyjne. 

Dlaczego warto zaopatrzyć się w kamizelki asekuracyjne dla dzieci?

Rzeka to miejsce niebezpieczne. Silne prądy, skoki poziomu wody wpływają na dobre warunki do uprawiania sportów ale nie sprzyjają rekreacyjnemu pływaniu. Ponadto osoby, które nie potrafią pływać mogą łatwo wpaść w panikę wpadając do wody. Na upadki szczególnie są narażone dzieci. Silniejsze ruchy kajakiem czy motorówką mogą doprowadzić do utraty równowagi i w efekcie do wypadnięcia poza bezpieczną strefę. 

Kamizelki asekuracyjne dla dzieci to gwarancja bezpieczeństwa i twojego spokoju. Dziecko zaopatrzone w kamizelkę nawet przy upadku do wody, utrzyma się na jej powierzchni. Kamizelka to obowiązkowy element dla każdego uczestnika morskiej wyprawy – szczególnie osób i najmłodszych, którzy nie potrafią pływać lub nie czują się na wodzie pewnie. Asekuracyjna kamizelka dla dziecka doda mu pewności siebie. W przypadku wypadnięcia
z kajaka czy wodnego roweru i utraty przez dziecko przytomności na skutek urazu lub stresu, kamizelka także utrzyma dziecko na powierzchni. Dzięki temu szybko i sprawnie będzie można je wyciągnąć i opatrzyć ewentualną ranę. 

Czym kierować się przy wyborze kamizelki asekuracyjnej dla dziecka?

Rozmiar kamizelki musi być dopasowany do rozmiaru twojego dziecka. Ważne aby kamizelka nie była zbyt luźna i aby nie ograniczała swobody ruchów. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe paski – po ich chwyceniu w szybki i sprawny sposób wyciągniesz pociechę z wody. Rozwiązanie to sprawdza się także wtedy, kiedy twoje dziecko wychyla się z kajaka czy roweru wodnego aby coś zobaczyć. Dzięki uchwytowi możesz je przytrzymać tak aby nie wpadło do wody i nie zrobiło sobie krzywdy.

Dzieci małe oraz te, które nie potrafią pływać warto zaopatrzyć w kamizelkę ratunkową, która posiada kołnierz. Stanowi on dodatkową ochronę w momencie upadku do wody. Utrzymuje głowę ponad powierzchnią wody także w przypadku utraty przytomności. Pamiętaj także o odblaskach i wyrazistych kolorach, dzięki któremu Twoja pociecha będzie dobrze widoczna także przy niekorzystnych warunkach pogodowych.

Gdzie kupić asekuracyjną kamizelkę dla dziecka?

Kamizelki asekuracyjne dla dzieci możesz nabyć w wielu miejscach. Warto aby zakupić je w profesjonalnych sklepach sportowych. Zastaniesz tam szeroki wybór różnorodnych kamizelek, które będą wytrzymałe i bezpieczne. Szczególną uwagę zwróć na internetowe sklepy, które zajmują się wodnym sprzętem sportowym.

Przygotowane dzięki: Gokajak.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here