Bal karnawałowy w stylu przełomowych lat 20. – co będzie potrzebne na retro imprezę

0
4917
Bal karnawałowy w stylu przełomowych lat 20. - co będzie potrzebne na retro imprezę

Lata 20. XX wieku to dosyć charakterystyczna dekada w dziejach ludzkości. Jest to czas dużych przełomów – kończy się wojna, wciąż postępuje emancypacja kobiet, niezwykle popularne są kabarety i rewie, zaczyna rozwijać się kino, następują duże zmiany w modzie – wszystko to składa się na bardzo charakterystyczny czas, który z łatwością można oddać na imprezie tematycznej. Bal karnawałowy w stylu lat 20. to doskonała okazja do tego, aby przenieść się w czasie do tej stylowej dekady.

Karnawał lat 20. –  kolory szalonej dekady

W tych szalonych latach, kiedy wieczory spędzało się w nocnych klubach, na rewiach czy kabaretach, gdzie palono papierosy i spożywano najlepszy alkohol mimo powszechnej prohibicji, królowały kolor czarny i czerwony. Między innymi za sprawą Coco Chanel, która wówczas, na przekór panującym kanonom mody zaprojektowała uniwersalną małą czarną. Czerwony, kojarzył się z elegancją, ale także seksapilem wyzwolonych kobiet, czerwienią ust, jaka zapanowała na powszechnie popularnych, mocnych i wyrazistych  wieczorowych makijażach lat 20. Za sprawą rozwijającego się Art Deco panowała moda na wzory i połączenie kolorów, a odnaleziony w 1922 roku grobowiec Tutanchamona wprowadził do mody kolory ze starożytnego Egiptu – ciemny granat, złoto i srebro, które również kojarzyły się z elegancją, wdziękiem i klasą. Imprezowe dekoracje na bal karnawałowy w stylu lat 20 powinny zatem być utrzymane w kolorystyce czerni, złota, srebra, czerwieni. Szeroki wybór dekoracji karnawałowych znajduje się w ofercie GoDan Party.

Radio i patefon gra na zmianę… muzyka na imprezie lat 20.

Karnawał lat 20. nie może oczywiście obyć się bez nastrojowej muzyki, której w tej dekadzie absolutnie nie brakowało. Płyty winylowe, utwory puszczane w radio czy muzyka rewiowa królowały w domach, na prywatkach czy na balach. Najbardziej znani wykonawcy tych niezapomnianych lat to:

  • Louis Armstrong
  • Cole Porter
  • Eddie Cantor
  • Eugeniusz Bodo
  • Mieczysław Fogg
  • Duke Ellington

W latach 20. królowały tanga, fokstroty czy niezwykle wówczas popularny charleston, który należy do najbardziej charakterystycznych stylów, kojarzonych niezmiennie, właśnie z początkiem XX wieku. Na balu karnawałowym w stylu lat 20. warto zatem puścić muzykę z epoki i spróbować swoich sił w tańcu.

Obniżony stan, boa z piór i opaski w stylu lat 20. – przebrania na bal karnawałowy

Odpowiednie przebrania na bal karnawałowy to bardzo ważny element imprezy lat 20, szczególnie dla kobiet, których stroje były wówczas bardzo charakterystyczne. W modzie była wspomniana już wcześniej mała czarna, a także suknie z obniżonym stanem, szerokimi ramionami i brakiem wcięcia w talii. Na wieczór kobiety zakłady sznur pereł, boa z piór bądź  futrzane. Nosiły krótkie włosy, które często kręciły w drobne loki, a całość ozdabiały specjalną biżuterią lub charakterystycznymi opaskami z piórkiem. Opaski w stylu lat 20 i inne dodatki dostępne są w ofercie GoDan Party.

Przydymione oko i czerwień na ustach – makijaż lat 20.

Bal karnawałowy w stylu lat 20. zobowiązuje do tego, aby dobrać nie tylko odpowiednią dekorację, muzykę czy strój, ale również makijaż. W czasach buntu i wyzwolenia kobiet w makijażu wieczorowym królowała mocno przypudrowana cera, ciemna kreska i ciemny cień na powiekach, wydłużone za sprawą kredki brwi, a także czerwona szminka na ustach, która miała być elementem wyzywającym. Ciemne cienie do powiek nakładano w szczególności w wewnętrznych kącikach oczu. Tak zdecydowany i ciemny makijaż stał się niezwykle popularny wśród kobiet po czasach, w których widywano go wyłącznie  u aktorek czy dam do towarzystwa. Taki wizerunek doskonale współgrał z ciemnymi, balowymi sukniami, a także charakterystyczną fifką na papierosa, które również zawładnęły kobiecymi sercami w tej epoce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here