Jak przygotować się na bal przebierańców w przedszkolu?

0
1624

Okres czasu po Sylwestrze jest idealnym momentem, aby wskoczyć w karnawałową kreację i wziąć udział w wyśmienitej zabawie. Bawić chcą się nie tylko dorośli, ale również dzieci. Zabawa karnawałowa w przedszkolu to doskonała sposobność do tego, aby nasz brzdąc mógł oswoić się z tradycjami karnawałowymi i wybrał odpowiednie przebranie, w którym chciałby na takim balu wystąpić. Jak zatem powinniśmy przygotować się do karnawałowego balu w przedszkolu? Jak pomóc dziecku w wyborze przebrania? Dowiedz się!

Bal przebierańców w przedszkolu – przygotuj dziecko

Bal karnawałowy w przedszkolu to także kultywowanie starej polskiej tradycji. Przed takim balem, warto omówić krótko z dzieckiem tematykę balu, wyjaśnić skąd taka tradycja się wzięła, jak kiedyś świętowano karnawał, a jak robi się to teraz. Jeżeli w przedszkolu, samodzielnie wykonywana jest dekoracja karnawałowa, warto namówić brzdąca, aby pomógł w jej przygotowywaniu wraz z innymi dzieciakami. Będzie to świetna okazja nie tylko do wzajemnej integracji, ale także do odkrywania nowych elementów dekoracji, z pewnością pani przedszkolanka bardzo ucieszy się z inicjatywy najmłodszych i chętnie omówi z nimi wystrój, wprowadzając w magiczny świat karnawału.

bal w przedszkolu

Olśniewający kostium – jak stworzyć?

Na przedszkolnych balach, często pojawia się motyw przewodni np. ,,Bajkowa kraina”, ,,Świat zwierząt”. Wówczas przebranie powinno nawiązywać do wybranego motywu, aby utrzymać bal przebierańców w wybranym klimacie. Gama pomysłów ograniczona jest jedynie przez wyobraźnię. Wszystko zależy od tego, co lubią dzieci, jakie są ich zainteresowania, co należy do obecnie najmodniejszych filmów, bajek etc. Często w przedszkolu zanim rozpocznie się bal przebierańców, na zajęciach plastycznych, dzieciaki rysują plakaty, nawiązujące do tematyki balu, np. jeśli będzie to przyjęcie o tematyce królewskiej, dzieciaki rysują zamek, księżniczkę, rycerzy. Wybór kostiumu warto przedyskutować z dzieckiem już kilka tygodni przed balem, aby nabyć odpowiedni strój.

Wybór kostiumu dla dziecka

Nie zawsze rodzice mają czas i możliwości aby samodzielnie przygotować strój dla dziecka. Jeśli jednak dysponują czasem, mogą poszperać w szafie, w second-handach i znaleźć ciekawe perełki. Obecnie, w dobie szybkiego tempa życia, jesteśmy coraz bardziej zapracowani i ciężko nam wygospodarować taką ilość czasu jaką byśmy chcieli. Bal karnawałowy jest dla dziecka doskonałą okazją do tego, aby spełnić jego marzenia i stworzyć magiczne przebranie, dzięki któremu nasza pociecha przeżyje niezapomnianą imprezę.

 Jak pozyskać wyjątkowe stroje karnawałowe dla dzieci? Jeśli nie masz czasu i sposobności aby taki strój uszyć samodzielnie, możesz kupić lub wypożyczyć. Kostiumy karnawałowe dla dzieci cieszą się ogromna popularnością, a na widok pięknego przebrania księżniczki lub superbohatera, niejednemu brzdącowi mocniej zabije serduszko. Niektóre wypożyczalnie sprzedają stroje i czasem można taniej kupić niż wypożyczyć określony strój https://strojeprzebrania-krakow.pl/stroje-karnawalowe/. W zależności od tematyki balu, możemy znaleźć tam szeroki asortyment kostiumów dla dzieci, które odnajdą się na balach karnawałowych. Do wyboru m.in. postaci z bajek, filmów, zwierzątka, owoce, a także wiele innych atrakcyjnych strojów! Warto pamiętać o doborze odpowiednich dodatków i akcesoriów do kostiumu.

Podsumowanie

Karnawałowe przyjęcie w przedszkolu to ważne wydarzenie dla każdego dziecka. Mali bohaterowie chcą poczuć się wyjątkowo, przebierając się za bohaterów ulubionych bajek, filmów czy książek. Dzieci podświadomie wierzą, że pod postacią przebrania kryją się tajemne moce i dzięki kostiumowi będą mogli je pozyskać. Warto przygotować się do takiego balu już nieco wcześniej, a dzięki temu zyskamy czas aby z odpowiednim wyprzedzeniem zorganizować wymarzony kostium i akcesoria.Najważniejsze na balu jest jednak pozytywne nastawienie i chęć zabawy z rówieśnikami. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here