Zrogowacenia skóry – jak pozbyć się problemu

0
2416

Zrogowacenia skóry są przede wszystkim nieestetyczne i trudne do usunięcia w domowych warunkach. Narastające zgrubienia z czasem potrafią przysporzyć naprawdę wiele trudności, szczególnie że ich rozrost może okazać się bolesny w skutkach. Na stronie podolodzy.pl znaleźliśmy rozwiązanie, które każda osoba cierpiąca na modzele powinna zastosować, by cieszyć się pięknymi i zdrowymi stopami, a także komfortem chodzenia.

Skąd te zrogowacenia?

Pielęgnujesz swoje stopy, fundujesz im peelingi i różnego rodzaju kosmetyki, a pomimo to znajdujesz na nich nieestetyczne zrogowacenia? To dość powszechny problem, który przez wiele osób jest albo bagatelizowany, albo też usuwany na własną rękę — dodajmy, że najczęściej z katastrofalnym skutkiem.

Odciski zwane także modzelami są wynikiem mocnego i ciągłego nacisku lub też tarcia na wrażliwe miejsca skóry, co w efekcie powoduje ich obumarcie. W tych miejscach pojawia się rogowa warstwa naskórka, która nie ulega złuszczeniu, ale narasta tworząc grubą warstwę. Odciski powstają wskutek mechanicznych urazów skóry, a nie wirusów czy bakterii, dlatego nie można się nimi zarazić. Z całą pewnością są nieestetyczne, a z czasem mogą być powodem dyskomfortu bólowego i utrudniają chodzenie.

Zazwyczaj pojawiają się na stopach w okolicy pięt i dużego palca, a także na dłoniach, u podstawy palców. Na ich pojawienie się są narażone osoby cierpiące na reumatoidalne zapalenie stawów, płaskostopie i zaburzenia struktury kostnej.

Do przyczyn powstawania zrogowaciałego naskórka należą: nieprawidłowa pielęgnacja stóp oraz zaburzenia zachodzące w skórze.

Pod lupą podologa

Zrogowacenia są trudne do usunięcia domowymi sposobami, dlatego warto na stronie podolodzy.pl znaleźć specjalistę, który pomoże nam uporać się z defektem.

Dopasowana do indywidualnych potrzeb terapia pozwala na szybkie usunięcie zrogowaceń. Podolog wskaże także profilaktyczne działania, które zapobiegną pojawieniu się modzeli w przyszłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here