Zabawki dla dzieci i niemowląt

0
2060

Każdy rodzic ma na uwadze prawidłowy rozwój swojego dziecka. Już od pierwszych dni jego życia dbamy o to aby niczego mu nie brakowało. Otaczamy dziecko opieką, dbamy o jego zdrowie i staramy się być na swój sposób rodzicami idealnymi. Poza oczywistą pielęgnacją i troską o niego staramy się aby rozwijał się, poznawał świat i doskonalił nowe umiejętności każdego dnia. Nieodłącznym elementem życia dziecka jest zabawa.

Rozwój dziecka od najmłodszych dni

To dzięki niej dziecko uczy się rozwija i relaksuje. W pierwszym etapie życia niemowlę nie potrzebuje zbyt wielu zabawek gdyż samo przebywanie w obecności rodziców jest dla niego wystarczające i sprawia mu największą radość. Z każdym kolejnym miesiącem życia chęć poznawania świata sięga coraz dalej i jest coraz silniejsza. W związku z tym aby zainteresować naszą pociechę kupujemy jej nowe zabawki. Czy ich rodzaj i ilość wpływa na rozwój?

Zabawki dla małych dzieci

Najważniejszą kwestią podczas wyboru zabawki jest dostosowanie jej do wieku dziecka. Zabawki dla niemowląt zbyt skomplikowane mogą w najlepszym wypadku nie zainteresować malucha, ale też mogą powodować niechęć i zdenerwowanie. Z drugiej strony dwuletnie dziecko nie chce bawić się już gryzakami i grzechotkami, a więc i dla niego zabawka stanie się nudna i po chwili rzucona w kąt. Poza kryterium wieku warto dostosować zabawkę do rzeczywistych upodobań dziecka, jego zainteresowań czy aktualnych umiejętności. Dziecko powinno samo zdecydować czym chce się bawić, jednak rolą rodzica jest poszerzanie jego horyzontów i proponowanie mu różnych rodzajów aktywności.

Drewniane zabawki

Doskonałym pomysłem są zabawki drewniane. Są one przede wszystkim bezpieczne dla dziecka gdyż nie posiadają ostrych krawędzi i są dużo bardziej trwałe od zabawek plastikowych. Nie posiadają błyszczących lampek i grających melodyjek, co wydawać by się mogło jest kluczowe aby wzbudzić ciekawość dziecka, jednak ich prostota sprawia, że maluch odnajduje nowe pokłady kreatywności i dużo lepiej rozwija swoją wyobraźnię.

Ceny drewnianych zabawek są nieco wyższe, ale warto pamiętać, że kryje się za nimi wysoka jakość i trwałość. Możemy kupić drewniane grzechotki, układanki, klocki, puzzle, sortery, pojazdy i mnóstwo innych fantastycznych rzeczy przeznaczonych dla niemowląt i kilkulatków.

Przytulanki i pluszaki

Dzieci do 6 roku życia mocno przywiązują się do zabawek. Nie da się im narzucić ulubionej zabawki, ale większość dzieci lubi mieć miękkiego towarzysza do spania lub przytulankę, która sprawia, że czują się bezpieczniej w niepewnej sytuacji. Pluszaki i przytulanki to ważny element rozwoju dziecka, który ćwiczy wyrażanie emocji i jest doskonałym pocieszycielem.

Czytanie dzieciom

Poza klasycznymi, wymyślnymi i pięknymi zabawkami bardzo istotną kwestią jest czas spędzony z rodzicem. To właśnie on jest kluczowym elementem rozwoju dziecka. Czytanie książek jest jedną z form efektywnego spędzania czasu z maluchem. Książka rozbudza zainteresowania dziecka, trenuje zdolność skupienia się, uczy wyobraźni i wzmacnia więź z rodzicem. Warto poświęcić chociaż 15 minut każdego dnia i wybrać dobrą dziecięcą literaturę co z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Jakość, a nie ilość

Zasypywanie dziecka kolejną stertą nowych zabawek, bo stare rzucone są w kąt nie sprawi, że dziecko będzie się lepiej rozwijało. Lepiej postawić na zabawki o dobrej jakości w mniejszej ilości, które wzbudzą kreatywność dziecka i sprawią, że spędzi z nimi długie godziny. Paradoksalnie im zabawka jest prostsza tym dziecko spędza z nią więcej czasu gdyż wymaga od niego większej pomysłowości, a co należy pamiętać dzieci uwielbiają eksperymentować i testować nowe pomysły.

Atestowane i bezpieczne zabawki dla dzieci i niemowląt oferuje sklep hurtownia internetowa Marko-Baby.pl tutaj. Podaruj swojemu dziecku dobrą zabawkę, która będzie dla niego bezpieczna i sprawi wiele frajdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here