O czym pamiętać wybierając otulacz dla niemowlęcia?

0
919
otulacz dla niemowlęcia

Otulacze dla dzieci to istotny element wyprawki, którego używanie zalecane jest przez lekarzy. Akcesoria, które pozwalają na ciasne opatulenie dziecka, zapewniają mu również poczucie bezpieczeństwa i przypominają warunki panujące w brzuchu matki. Ich wykorzystanie zmniejsza stres związany ze zmianą otoczenia. Tym samym wpływa na samopoczucie pociechy i jej spokojny sen. Aby taki przedmiot spełnił swoje zadanie, musi być właściwie dobrany. Na co zwrócić uwagę aby odnaleźć odpowiedni model?

Jak wybrać odpowiedni rozmiar?

Poszukując otulacza dla malucha należy pamiętać o tym, że materiał powinien ściśle przylegać do ciała dziecka, ale nie wywoływać nadmiernego ucisku. Ważne jest to, aby pociecha czuła się bezpiecznie, a jednocześnie mogła nieznacznie zmieniać ułożenie kończyn. Zbyt ciasne modele mogą wpłynąć negatywnie na rozwój układu kostnego i wywołać problemy związane z biodrami. Zaleca się więc zawsze odpowiednio dopasować rozmiar. Zbyt duży otulacz mógłby z kolei nie spełnić swojego zadania. Kupując akcesorium dla narodzonego dziecka, warto kierować się dokładnymi wymiarami jego ciała. Jeśli przedmiot ma być elementem wyprawki do szpitala, warto skonsultować zakup z lekarzem prowadzącym ciążę. Na podstawie danych z badań USG pomoże ocenić, jaki rozmiar może okazać się odpowiedni dla dziecka.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Oprócz ryzyka zbyt silnego ograniczenia ruchów, należy uważać również na to, aby niemowlę się nie przegrzało. Planując kupić właściwy otulacz, warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału został wykonany. Ważne jest to, aby tkanina zapewniała odpowiednią termoregulację i cyrkulację powietrza. Zaleca się stawiać na naturalne surowce, takie jak bawełna i bambus. Ten drugi materiał może okazać się szczególnie korzystnym rozwiązaniem w czasie upałów. Należy też upewnić się, czy system zapinania danego modelu nie będzie stanowił zagrożenia dla dziecka. Zamek powinien być skonstruowany tak, aby nie pojawiło się ryzyko uszczypnięcia delikatnej skóry niemowlaka. Jednocześnie musi stabilnie przytrzymywać pociechę.

Zaleca się również zwrócić uwagę na sposób wykonania przedmiotu. Otulacz powinien być stworzony z wysokiej jakości materiałów. Bardzo istotne jest to, aby tkanina była miła w dotyku. Na jej powierzchni nie powinny pojawiać się odstające szwy lub metki. Mogłyby bowiem podrażniać skórę maleństwa. Konieczne jest również stałe kontrolowanie, czy dziecko swobodnie oddycha i utrzymuje właściwą temperaturę ciała. Odpowiednio dobrany otulacz z pewnością okaże się korzystnym zakupem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here