Nauka przez granie – czy to możliwe? Sprawdź na Squla.pl!

0
6564
Nauka przez granie - czy to możliwe? Sprawdź na Squla.pl!

O tym, że ulubionym zajęciem milusińskich jest zabawa, i że mogłyby na niej spędzać praktycznie cały dzień, wie praktycznie każdy rodzic. Niestety szkoła publiczna – wraz ze swoim programem nauczania – nie jest w tej chwili na tyle dostosowana do najmłodszych, aby przekazywać im wiedzę w postaci zabawy. Odpowiedzią na bolączki maluchów, ich rodziców i nauczycieli w szkołach jest Squla.pl – platforma, dzięki której dzieci uczą się przez granie.

Na czym to polega?

Squla to internetowa platforma edukacyjna, która umożliwia dzieciom poznawanie świata i uczenia się różnych zagadnień z nim związanych, w atrakcyjny i przystępny dla nich sposób. Kolorowe animacje i bajkowe rysunki zachęcą milusińskich do zwrócenia na nią uwagi, jednak to przygotowane przez zespół Squla zadania sprawią, że dzieci bez opamiętania zatopią się w świat przygód i nauki, które zgrabnie łączy platforma.

Dla kogo jest ona przeznaczona?

Platforma interaktywna Squla pozwala dzieciom uczyć się nowych, ciekawych zagadnień, a także utrwalać te, których już zostały im przedstawione w murach szkolnych. W postaci misji, quizów, i zadań Squla porusza problemy, które obejmują aktualny program nauczania szkolnego ustalony przez MEN. Dzięki temu platforma może służyć najmłodszym jako interaktywny korepetytor – bez potrzeby wychodzenia z domu i pod czujnym okiem rodziców.

Interaktywne zadania zostały stworzony przy współpracy ze specjalistami z Oxford University Press, co daje pewność ich wysokiej jakości merytorycznej, a także przystępności dla dzieci. Jest ich około 40 000 i mogą z nich korzystać dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym (klasy od 1 do 6).

Pomoc naukowa dla nauczycieli

Squla może stanowić również pomoc naukową w klasach szkolnych. Nauczyciele mogą dostosowywać program nauczania do dzieci i monitorować ich postępy. Na platformie dostępne są również materiały dla dzieci do wydrukowania.

Z platformy można korzystać na komputerach osobistych, tablicach interaktywnych tabletach, a także na komórkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here