Jakie ozdoby na tort wybrać dla dziecka?

0
2077
Jakie ozdoby na tort wybrać dla dziecka?

Dziecięce urodziny – kolorowe zaproszenia, goście, baloniki, konfetti i tort. Z tortem zawsze jest trochę kłopotu – ma być nie tylko smaczny, ale też ładnie i atrakcyjnie wyglądać. Minęły czasy, kiedy wszystkie torty były do siebie podobne. Biszkopt przełożony kremem i ozdobiony chmurą z ubitej śmietany był kiedyś serwowany zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Na szczęście dzisiejsze cukiernictwo w niczym nie przypomina tego dawnego. Niektóre ciasta i torty wyglądają jak słodkie dzieła sztuki. Są nie tylko niezwykle estetyczne, lecz również nawiązują do konkretnej okazji. Zasada jest jedna – najczęściej są to torty w stylu angielskim, czyli dokładnie i równo pokryte masą cukrową. Masa cukrowa ma trzy zalety – jest słodka, plastyczna i można ją barwić na wszystkie kolory świata barwnikami spożywczymi. To sprawia, że urodzinowe, dziecięce ciasto może przyjąć najwymyślniejsze formy. Ozdoby na tort dla dziecka to zwieńczenie urodzinowej słodkości, którymi podkreśla się wszystko to, co dla malucha jest najważniejsze.

Produkty, którymi możesz ozdobić tort znajdziesz na stronie: PanTalerzyk.pl/ozdoby-na-tort

Delikatnie, romantycznie i bajkowo dla dziewczynki.

Wszystkie dziewczynki przechodzą fazę różu i księżniczek. Czy tort może być kwintesencją ulubionej bajki o księżniczce Elsie? Oczywiście, że tak. Na torcie można odtworzyć całą atmosferę najmodniejszej dziecięcej bajki od lat. Wystarczy trochę pomysłu i odpowiednio dobrane ozdoby na tort. Na błękitnej masie cukrowej wystarczy ponaklejać srebrne gwiazdki, opleść dookoła żółtym, cukrowym warkoczem. Bez trudu można kupić gotową do ustawienia na torcie figurkę księżniczki Elsy. Jeżeli dziewczynka jest małą modnisią, z pewnością ucieszą ją poukładane na torcie kolorowe cukrowe buciki, kapelusiki, torebki i kokardy.

Sportowo i samochodowo dla chłopca.

Mamy w domu małego piłkarza. Bez trudu z tortu zrobimy boisko piłkarskie. Wystarczy ciasto w prostokątnej formie, na zielonej masie postawić bramki, kilku piłkarzy i piłki. Oczywiście, wszystkie jadalne. Chłopiec jest pasjonatem klocków lego? Słodkie klocki lego oczywiście też znajdują się wśród dekoracji.

Dziecięcy tort może być lasem i łąką z kwiatami, torem samochodowym oraz gościć rodzinę słodkich misiów. Może być nawet oceanem, po którym pływają statki, łódki i między nimi małe rybki.

Nie tylko figurki.

Ozdoby na tort dla dziecka to oczywiście również literki, z których można ułożyć dowolne napisy. Imię, data urodzin to klasyka urodzinowego ciasta. Oprócz tego boki można opleść jadalną taśmą. Bez świeczek na torcie nie obędą się żadne urodziny. Wybór świeczek przeznaczonych specjalnie dla dzieci  jest ogromny. Mogą być w kształcie kokardek, kwiatków, zwieńczone gwiazdkami, sercami, w kształcie czarodziejskich lasek i berła księżniczki.

Nie można zapominać o niezwykle barwnych, przeznaczonych specjalnie dla dzieci topperach. Bardzo ładnie wyglądają w postaci dwóch patyczków, pomiędzy którymi rozwieszone są na cieniutkim sznureczku karteczki z napisem układającym się w datę urodzin, imię lub życzenia. Są toppery z mini balonikami, postaciami z bajek, cyferkami, ptaszkami i gwiazdkami. Urodzinowe ciasto dla dziecka nie jest więc żadnym kłopotem. Wystarczy chwila zastanowienia się nad doborem odpowiednich ozdób, przygotowanie ciasta i nasz mały jubilat będzie miał najwspanialszy tort urodzinowy na świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here