Jak wybrać kapcie dla dziecka?

0
1987
Jak wybrać kapcie dla dziecka

Małe dzieci powyżej roku mogą potrzebować nowe buciki, nie tylko na zewnątrz, ale także po domu. Kapcie dla niemowlaków to niezwykle ważny wybór, ponieważ wpływają one na prawidłową posturę i komfort poruszania się. W przypadku maluchów, które dopiero wypracowują odpowiedni system ruchu całego ciała  obuwie nie powinno stworzyć nieprawidłowe nawyki. Jak wybrać odpowiednie obuwie, dowiesz się poniżej.

  1. Co wziąć pod uwagę przy wyborze kapci dla dzieci?
  2. Dlaczego warto wybrać kapcie skórzane?

Co wziąć pod uwagę przy wyborze kapci dla dzieci?

Ważnym aspektem przy wyborze pierwszych kapci jest odpowiednia konstrukcja. Buty powinny być miękkie i elastyczne, a także zginać się w kostce oraz w 1/3 ich długości. Dobre kapcie dla dzieci powinny być szerokie w palcach i dopasowane w śródstopiu. Warto sprawdzić, czy obuwie pozwala na swobodne ruchy dziecka, takie jak siadanie czy kucanie i  wyczucie nierówności terenu. Kolejnym aspektem są naturalne materiały. Najlepiej sprawdzą się tutaj przewiewne tkaniny, takie jak skóra czy bawełna, które dbają o mikroklimat w obuwiu. Dobre materiały są przyjemne i miłe w dotyku, co zapewnia komfort dziecka.

Warto także wziąć pod uwagę bezpieczeństwo malucha, wybierając antypoślizgową podeszwę czy z wygodnym zapinaniem. Ważne by kapcie chroniły stopę i palce przed uszkodzeniem.  Można także zapoznać się z certyfikatami czy rekomendacjami Instytutu Matki i Dziecka, które gwarantują bezpieczeństwo dla stóp najmłodszych dzieci. Takie obuwie przeszło testy toksykologiczne i można mieć pewność, że nie zawiera żadnych szkodliwych substancji. Ostatnią ważną kwestią jest rozmiar obuwia. Mały model może odkształcić stopę u małego dziecka, a zbyt duży nie pozwoli na ukształtowanie prawidłowego wzorca chodu. W wieku od 8 – 18 miesięcy mała stopa potrafi urosnąć nawet o 3 rozmiary, dlatego trzeba regularnie kontrolować rozmiar stopy maluszka i zwracać uwagę czy chętnie zakłada dane obuwie.

Dlaczego warto wybrać kapcie skórzane?

Miękkie kapcie skórzane gwarantują doświadczenie zbliżone do chodzenia na boso. Pomogą maluchowi stawiać pierwsze kroki i są idealną izolacją od podłoża zwłaszcza jeśli nie wiemy jaki stan czystości ma żłobek czy przedszkole. Skórzane kapcie sprawdzą się na śliskich powierzchniach, a także stanowią ochronę przed uderzeniami, pomagając w nauce chodzenia. Materiał jest elastyczny i nie ogranicza swobody ruchów, a także jest wytrzymały. Takie obuwie pozwala na odbieranie bodźców dzięki podeszwie skórzanej oraz zapewnia przyczepność i dobre trzymanie się stopy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here