Jak skutecznie wyczyścić butelkę niemowlaka?

0
1054
Jak skutecznie wyczyścić butelkę niemowlaka

Niedokładnie umyte butelki po mleku mogą stać się siedliskiem bakterii i stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia maleństwa. Dlatego zachowanie odpowiedniego poziomu czystości akcesoriów niemowlęcia to ważna sprawa. Sprawdź, czy robisz to poprawnie!

Nieestetyczne przebarwienia, które czasami pojawiają się na przezroczystych ściankach butelek niemowlęcych, to prawdziwa zmora rodziców. Wystarczy niezbyt dokładne umycie lub pozostawienie zbyt długo mleka w środku, a na powierzchni pojawiają się zacieki. Dbanie o higienę i dokładne mycie oraz sterylizacja butelek sprzyja utrzymaniu czystości i zapobiega rozwojowi niebezpiecznych bakterii.

Jak utrzymać w czystości plastikowe butelki niemowlęce?

Aby móc jak najdłużej cieszyć się ładnym wyglądem i brakiem nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z butelki twojego szkraba, musisz pamiętać o każdorazowym dokładnym usunięciu z niej resztek pokarmu. Plastik, z którego wykonane są ścianki naczyń, jest podatny na przejmowanie obcych zapachów, dlatego częste mycie butelek to podstawa.

Jak prawidłowo dbać o czystość plastikowych butelek? Po pierwsze, pamiętaj, aby zawsze przygotowywać mleko dla dziecka bezpośrednio przed karmieniem. Przechowywanie pokarmu sprzyja powstawaniu przebarwień na ścianach naczynia. Zaraz po skończeniu jedzenia wylej resztki i wypłucz dokładnie butelkę wodą. Regularnie przeprowadzaj też sterylizację butelek i smoczków.

Jak dokładnie wyczyścić wnętrze butelki na mleko?

Aby dokładnie pozbyć się pozostałości mleka z butelki ze smoczkiem, musisz dostać się do każdego zakamarka naczynia. Ułatwi ci to czyścik do butelek, dzięki któremu usuniesz resztki pokarmu zalegające na ściankach butelki. Do mycia używaj gorącej wody z delikatnym detergentem. Najlepiej będzie, gdy wybierzesz do tego celu płyn przeznaczony do mycia butelek dziecięcych.

Sterylizator do butelek – kiedy go używać?

Sprzęt do sterylizacji ułatwia utrzymanie butelek w higienicznej czystości i zapobiega rozwojowi drobnoustrojów. Dobry sterylizator butelek pomaga dokładnie usunąć bakterie, które mogą być źródłem nieprzyjemnego zapachu. Zawsze po umyciu butelek wysterylizuj akcesoria do karmienia twojego maluszka. Duży wybór produktów z kategorii sterylizatory do butelek znajdziesz na stronie https://www.empik.com/dziecko/karmienie/sterylizatory-i-srodki-do-czyszczenia.

Na czym polega działanie sterylizatora butelek?

Usuwanie bakterii w procesie sterylizacji polega na poddaniu całej powierzchni butelek działaniu pary wodnej. Elektryczny parowy sterylizator do butelek dezynfekuje akcesoria przez kilka minut i nie wymaga użycia żadnych środków chemicznych. Urządzenie może być przeznaczone do użytku w kuchence mikrofalowej lub podłączane bezpośrednio do prądu.

Zadbaj o zdrowie swojego dziecka poprzez stosowanie odpowiedniej higieny naczyń przeznaczonych do karmienia. Regularne używanie wyparzarki do butelek ułatwi ci utrzymanie czystości butelek twojego szkraba. Pamiętaj o każdorazowym myciu i sterylizacji powierzchni akcesoriów niemowlęcia za pomocą delikatnych środków myjących.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here