Jak poprawić erekcję?

0
3798
Jak poprawić erekcję

Aktywność seksualna dobrze oddziałuje na długowieczność. Mężczyzna nie potrafi odpowiednio działać psychicznie oraz fizycznie bez seksu, ponieważ tenże ostatni powoduje korzystne zmiany w mózgu. Seks stanowi również szczególnie duży proces budujący więzi interpersonalne . Jak usprawnić erekcję, aby jak najdłużej cieszyć się dobrym życiem płciowym?

Czym są schorzenia erekcji?

Zaburzeniami erekcji zazwyczaj nazywa się trudność bądź pełną niezdolność osiągnięcia oraz zachowania wzwodu penisa, który wystarczyłby do odbycia kontaktu płciowego satysfakcjonującego dla obojga partnerów. Żeby rozmawiać o schorzeniach erekcji, symptomy muszą powtarzać się dosyć często oraz zwiększać się z okresem. Przyjęto, iż jeżeli w co najmniej 25% wypadków prób uprawiania seksu chory nie potrafi osiągnąć wzwodu, to są to już schorzenia erekcji. Kłopoty z potencją nie są również tylko problemem osób w podeszłym wieku. Te choroby potrafią spotkać nawet ludzi młodych. Jeżeli schorzenia erekcji zachodzą w podeszłym wieku to też zazwyczaj nie w kontakcie ze starzeniem się mężczyzny, jednak poprzez kolejne zaburzenia oraz dolegliwości, jakie nie są efektywnie usuwane bądź bagatelizowane.

Jak popularne są schorzenia wzwodu?

Na świecie narasta częstotliwość powstawania schorzeń wzwodu. Nie da się określić dokładnej ilości wypadków, ponieważ tylko od 10 do 18% mężczyzn zgłasza się do specjalisty. Specjaliści szacują, iż na świecie schorzenia erekcji dotykają ok. 152 milionów panów w różnym wieku. Badania amerykańskie podają, iż 52% panów w wieku 40–70 lat choruje na schorzenia erekcji – od małych (15%), przez umiarkowane – 25%, do dużych – 10%.

Jak usprawnić erekcję?

W pewnej przewadze wypadków można usprawnić erekcję. Początkowym etapem osoby, która narzeka na tego rodzaju schorzenia, winna być konsultacja u specjalisty. Niestety, przez wstyd panowie nie chcą chodzić do specjalisty. Ustalenie skrupulatnej etiologii kłopotów ze wzwodem winno iść w parze ze zmianą stylu życia, więc eliminacją bądź redukcją elementów zagrożenia. Niezwykle istotne jest przełamanie wstydu oraz rozpoczęcie leczenia, ponieważ właśnie w tenże sposób nastąpi poprawa erekcji. To skomplikowany mechanizm, ponieważ mężczyźni zazwyczaj mają poczucie winy połączone z faktem, iż nie mogą zaspokoić partnerki. Przeszło połowa pacjentów twierdzi, iż odwraca się od partnerki bądź czuje się przez nią wyeliminowana. Jednak przeszło 60% pań przyznaje, iż kłopoty fizyczne potrafią doprowadzić do upadku związku.

Środki na erekcję oraz kolejne sposoby na polepszenie erekcji

Środki na erekcję (doustne) to zwłaszcza selektywne oraz odwracalne inhibitory fosfodiesterazy rodzaju 5 (PDE5-I):

sildenafil,

wardenafil,

tadalafil.

W współzależności od oceny procesów występowania schorzeń niektórzy cierpiący przyjmują także:

trazodon,

bupropion,

apomorfinę,

testosteron,

bromokryptynę,

johimbinę.

Jak poprawić erekcjęPoprawę erekcji można osiągnąć, aplikując zastrzyki (w jakich składzie jest prostaglandyna E1) do ciał jamistych członka i poprzez leczenie operacyjne, więc protezowanie członka oraz udrażnianie naczyń członka. Różnymi środkami na erekcję są ćwiczenia mięśni miednicy i formy behawioralne oraz treningowe (2).3

Wzmocnienie erekcji przez środki

Selektywne oraz odwracalne inhibitory fosfodiesterazy rodzaju 5 (PDE5-I) są obecnie szczególnie zażywanymi środkami do zwiększenia erekcji. Ich zadanie polega na tym, iż wywołują napływ krwi do ciał jamistych prącia, dzięki czemu facet może osiągnąć wzwód. Wykorzystuje się je doustnie przed planowanym stosunkiem seksualnym. Wykazują działanie wówczas, gdy facet jest zachęcany seksualnie przez kobietę. Wzrost świadomości społeczeństwa, i zwłaszcza panów powoduje, iż jeszcze więcej cierpiących na schorzenia erekcji zgłasza się z tym tematem do specjalisty. Jeszcze większa popularność preparatów, suplementów oraz sposobów na erekcję sprzyja leczeniu oraz profilaktyce powiązanej z kłopotami z potencją.

Parę popularnych zabiegów jak usprawnić erekcję samodzielnie

Jest trochę elementów, jakie mają duży nacisk na to, jak usprawnić erekcję. Po pierwsze, niezwykle istotna jest dobra, zbilansowana dieta, wartościowa w antyoksydanty oraz witaminy. Należy omijać spożywania wielkich ilości alkoholu i różnych toksycznych substancji, i również zaprzestać palenia tytoniu. Ważne jest systematyczne kontrolowanie swojej wagi ciała, ponieważ u osób otyłych aż trzykrotnie częściej pojawiają się kłopoty połączone ze schorzeniami erekcji. Ogromne znaczenie dla aktywności fizycznej ma systematyczne uprawianie sportu, okazuje się, iż już 20-minutowy wysiłek angażujący całe ciało (np. bieganie) powtarzany 5 razy w tygodniu znacząco oddziałuje na poprawienie wydolności fizycznej. Istotnym składnikiem tego, jak usprawnić erekcję, jest także unikanie sytuacji stresogennych, jakie z psychologicznego punktu widzenia, są wiodącym elementem działającym na zmniejszenie potencji seksualnej. Systematyczna aktywność seksualna pozwoli na wsparcie mięśni oraz naczyń odpowiedzialnych za erekcję w odpowiedniej postaci. Jest to szczególnie ważna metoda profilaktyki impotencji. Także każdy mężczyzna ponad 4o – 45 roku życia winien raz do roku zrobić standardowe badanie krwi (PSA) i odbyć konsultację u urologa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here