Cechy dobrej opiekunki do dziecka

0
4620
Cechy dobrej opiekunki do dziecka

Każda mama, która zdecydowała się na pozostawianie swojego dziecka pod opieką niani, w pewnym momencie rozpoczyna poszukiwania tej idealnej opiekunki. Co takiego powinno ją zatem charakteryzować? Jakie cechy świadczą o tym, że opiekunka jest odpowiednią osobą na swoim miejscu i że spokojnie można powierzyć jej swojego szkraba?

Pierwsza bardzo ważna cecha to uczciwość. Składa się na nią m.in. zaświadczenie o niekaralności, bez którego żadna kobieta nie mogłaby wykonywać zawodu opiekunki do dziecka. To, że niania nie była nigdy karana, nie oznacza jednak od razu, że będzie ona uczciwa. O tej cesze charakteru świadczy przede wszystkim jej zachowanie. Jeżeli popełni ona jakikolwiek błąd, musi od razu poinformować o nim matkę dziecka. Nie może też robić w domu tego, co jej się tylko podoba, czyli korzystać z przedmiotów należących do domowników czy podkradać jakichś rzeczy. A wbrew pozorom to się zdarza. Dobra opiekunka do dziecka nigdy nie pozwoli sobie na coś takiego i zawsze będzie uczciwa.

Najlepsze nianie są również osobami wykazującymi się wysoką spostrzegawczością. Potrafią mieć oczy dookoła głowy. Nic nigdy nie umknie ich uwadze. Nawet jeśli akurat zajmują się przygotowywaniem posiłku dla malucha lub sprzątają po nim zabawki, cały czas bacznie go obserwują, na wypadek gdyby stało mu się coś niedobrego. Spostrzegawczość objawia się również w inny sposób. Dobra niania prędko dostrzeże, co tak naprawdę podoba się jej wychowankowi – jakie potrawy lubi i jak najchętniej spędza wolny czas. Dostosuje zatem swój tryb pracy do potrzeb i oczekiwań malca. Prędko nawiąże z nim głębszą więź, dzięki której łatwiej im będzie razem funkcjonować.

Niekoniecznie natomiast dobra opiekunka do dziecka musi być zatrudniana przez całą agencję opiekunek. Czasami warto dać też szansę młodym dziewczynom, które szukają dla ciebie pracy dorywczej. Nieraz to one mają znacznie większe doświadczenie od teoretycznie wykształconych opiekunek. Warto zatem rozejrzeć się za takimi osobami w swoim otoczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here