Australia atrakcje turystyczne

0
2689

Jeśli jest się fanem surfingu, koniecznie choć raz trzeba się wybrać do Australii. To także idealne miejsce dla osób, które lubią obcować z dziką przyrodą.

Wycieczkę po Australii warto rozpocząć od Opery w Sydney, w którym odbywają się liczne przedstawienia teatralne, a także opery. Znajdują się tam także liczne restauracje. Będąc w Melbourne warto również pójść do Muzeum, które znajduje się w królewskich ogrodach Carlton. W Melbourne warto również odwiedzić stare więzienie. Dla amatorów historii polecany jest Park Kakadu, który znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Unesco. Można tam poznać historię Aborygenów, która została wymalowana na skałach oraz zobaczyć liczne zwierzęta, m.in. krokodyle.

Australia atrakcje turystyczne – Tasmania to nie tylko Diabeł tasmański

Tasmania to wyspa, która jest wyjątkowa. Można tam podziwiać unikalną przyrodę, np. zobaczyć w naturalnym środowisku Diabła tasmańskiego oraz zobaczyć liczne zabytki w postaci staroangielskiej zabudowy, jak i więzienie, a zasadniczo jego ruiny w Port Arthur.

Australia atrakcje turystyczne – Queensland dla plażowiczów i amatorów przygód

Queensland położone jest w północno-wschodniej części Australii. Na tym terenie znajduje się rezerwat lasów deszczowych oraz największa na świecie rafa koralowa. To cel podróży milionów turystów, którzy mogą całymi dniami wylegiwać się na plaży jak i pływać w niezwykle czystej wodzie, a także skorzystać z lekcji nurkowania.

Warto również odwiedzić odludne miejsca Australii, tj. Red Centre, gdzie jest całkowicie czerwona ziemia. Latem temperatury wynoszą tam nawet 50 stopni Celsjusza. Warto jednak wybrać się w to miejsce. Na trasie Great Ocean Road znajdują się liczne parki oraz przepiękne widoki. Można tam zobaczyć skały dwunastu Apostołów. Znajdują się tam także zabytkowe porty. To cel podróży dla amatorów surfingu.

Doskonałym wyborem jest także Wyspa Kangura, na której znajduje się jeden z najpiękniejszych parków Australii Flinders Chase National Park. Większość tego terenu pokrywa busz, w którym żyje wiele gatunków zwierząt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here